Zobrazuje sa všetkych 16 výsledkov

Guľovnice Mauser

Historicky pôvodná firma Mauser so sídlom v Oberndorfe upustila úplne výrobu loveckých zbraní a výrobné práva a právo užívať značku Mauser predala majiteľovi tovární Sauer a Blaser. Je zaujímavé, že ním bolo rozhodnuté doplniť pôvodne vlastnú výrobnú radu opakovacích guľovníc Blaser R 93 a Sauer 202 o ďalší typ opakovacej guľovnice, a tak vlastne zaviesť do vlastných radov nového konkurenta.

Motiváciou bola zrejme istota, že si nový typ nájde svoj segment kupujúcich tým, že sa Mauser M 03 od svojich súrodencov odlišuje a vsádza predovšetkým na tradíciu, absolútnu spoľahlivosť, odolnosť a prepracovanosť konštrukcie. Ďalším dôvodom bolo, že spomínané guľovnice sú už staršej konštrukcie a v prípade R 93 tiež sprevádzané problematickým hodnotením niektorých užívateľov.

Predané množstvo guľovníc Mauser M 03 počas prvých rokov výroby potvrdilo, že sa zámer výrobcu úplne naplnil a nová guľovnica nachádza tých záujemcov, ktorí požadujú absolútnu spoľahlivosť v extrémnych podmienkach nielen Európy, ale aj Afriky alebo Sibíri s plným užívateľským komfortom zbrane. Javí sa, že guľovnica M 03 vrátila značku Mauser opäť na jej legendárne miesto.